+ APL Ailesine Katılın
Alışveriş Destek Giriş Yap
Turkey

Bir ürün hakkında video geri bildirimi nasıl kaydedilir?

Geri bildirim videosunun planını oluşturun

1. Geri bildirim videosunun planını oluşturun. Bu bildirim,

  • tasarım,
  • size etki eden bir sorunu dile getirme,
  • yardımı dokunan bir ürünün hikâyesi ya da
  • ulaştığınız bir sonucu içerebilir.

2. Videoyu nerede kaydedebileceğinizi düşünün. Şık mekânlar, rahat ve atmosferik yerler gibi en “çekici” ve güzel konumları seçin.

3. Çevrenizde en iyi kamera/telefona sahip olan ve kendileri ve sosyal ağları için az da olsa içerik üreten birini bulun. Video kaydında ondan yardım isteyin.

4. Eğer mikrofon kullanmıyorsanız sessiz alanlar seçmeye çalışın, sesiniz iyi duyulmazsa geri bildirim zor anlaşılacak ve etkisiz olacaktır. Çekilen video bölümlerini telefonunuzda, ücretsiz inShot gibi uygulamalar yardımıyla birleştirebilirsiniz.

5. Çekim esnasında kendinize çeki düzen verin. Dış görünüşünüz abonelerinize sözlerinizden daha çok şey anlatır. Bize sorarsanız profesyonel makyaj sanatçılarından, kuaförlerden ve stilistlerden yardım alabilirsiniz. Fakat ekranın karşısında festivale gider gibi giyinmemelisiniz. Uyumlu, doğal bir görüntü oluşturmanız gerekir.

6. Bir sayfadan metin okumayın ya da metne göz ucuyla bakmayın. Abonelerin bunu fark etmeyeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İçinizden geldiği gibi konuşun veya metninizi önceden çalışın. Plana sadık kaldığınızdan emin olun.

7. Videoyu nereye yükleyeceğinizi önceden düşünün. Yatay video formatı birçok sosyal medya sitesi için uygundur. Dikey format sadece Instagram hikayeleri için idealdir. Instagram, Youtube, VK, Facebook akışları için ise yatay format tercih edilir. Sizi kim çekecek ise kamerayı nasıl tutması gerektiği konusunda onu uyarın. (Yatay veya dikey).

8. Bir dakikadan uzun süren bir geri bildirim videosu çekmeyin. Videonuz ne kadar kısa ve dinamik olursa o kadar etkili olur. ⠀

9. Videonuzu paylaşacağınız sosyal medya platformunun hashtag, konum paylaşma gibi her türlü imkânlarından yararlanın. Yayınınız için yeni bir hedef kitleye reklam verebilirsiniz. ⠀

10. Videoyu yalnızca izlemek için değil, daha sonra yayınlamak için üçüncü taraflarla paylaşmak için videonuzun kalitesini aynı tutacak bulut depolama alanını kullanın.

Alışveriş sepeti
X
APL sepetiniz boş
Partner statüsünün tescili için Acumullit SA serisi ürünlerinden sepetinize miktar olarak ekleyin Acumullit SA serisi ürünlerinden sepetinize miktar olarak ekleyin TRY
İptal et
Statü kaydı için yeterli ürün seçildi
${getItemCategory(item.category)}
Perakende fiyatı: TRY
Perakende: TRY
Toptan: TRY
Perakende: TRY
TRY
TRY
TRY